מה שתיפוף עושה לאנשיםבתור מתופפת לאורך השנים אחזתי 2 מקלות בהופעות רבות מול קהלים בארץ ובעולם : מופעי קצב על במות, מופעי רחוב, חתונות, מסיבות ועוד. השמחה החיוכים והכפיים שקיבלתי בחזרה היו התגובה ליכולות התיפוף והבידור שלי. בהמשך מאוד משך אותי להיות במקום שבו גם האנשים שסביבי יקבלו 2 מקלות לידייהם ,ויחד איתי יכנסו אל עולם הקצב. ידעתי ששם, בסדנאות יקרה  משהו אחר, ורציתי להרגיש אותו. התחלתי לעבוד עם קבוצות אנשים מגילאים שונים, ואוכלוסיות שונות וגיליתי עולם מופלא, שנולד בתוך קבוצה שנכנסת לקצב. הפשטות והנגישות של תיפוף המקלות כמעט לכל אדם היא הבסיס לקסם, וכשקבוצת אנשים נכנסת לקצב, הקסם משתחרר למרחב.

תשומת לב המשתתפים מופנית למקצב השורר במרחב, לתפקיד שלהם בהפקתו, להקשבה לאחר, הקשבה למנצח ולהרמוניה הכללית. פתאום, תוך זמן קצר, הם כבר לא במקום שהיו בו כשהגיעו, לפני שהחלל התמלא במקצבים, עכשיו הם כאן, ולא סתם כאן, כאן משוחרר, צוחק, מרוכז, בהקשבה ותוך כמה דקות אפילו בתחושה מדיטטיבית שתיווצר מנגינת קצב קבוע וחוזר.

מפגשי הקצב של 3 מקלות הם בעלי מטרות מגוונות : גיבוש בקצב כיף ושחרור, אנרגיה ,ביטוי אישי, העברת תכנים ,יצירה ועוד. בכל מפגש כזה נעבור חוויה בהתאם למטרה והמשתתפים ישתמשו בכלים המתאימים לסדנא.

2 המקלות, הדלי, כלי ההקשה, המוזיקה, האתגרים, היצירה והמשימות בסדנא – כולם כלים. מי שעוזר לי לממש את מטרת הסדנא, ולהפוך אותה לחוויה בלתי נשכחת, משמעותית ומיוחדת הוא "המקל השלישי שלי". כמו שמקל התיפוף מחבר בין היד האוחזת לתוף כך ה"מקל השלישי" הוא החיבור בין הכלים לבין האנשים. הדינמיקה הנוצרת, קריאת הקהל והתאמת זרימת הסדנא לאנרגיה שבמרחב, השליפות הנכונות בזמן הנכון, איפשור והקשבה, אנרגיה, רגיעה ועוד.

המוח של המתופפת שבי, כמו רבים מחבריי המתופפים והמוזיקאים, כל הזמן יוצר בתוכו שילובים מיוחדים של כלים, משקלים, וסגנונות שיוצרים מקצבים ומנגינות. להעביר סדנא באמצעות כלי הקשה זה כמו לנגן ואפילו יותר. אם על התופים אני מוגבלת ל-4 גפיים ומס' תופים מסויים, ומה שאעשה זה מה שישמע החוצה, אז בחווית ההנחייה של קבוצת אנשים יש את אפקט הקבוצה שאני קוראת לו:

"המקל השלישי" – החוויה הקסומה שנוצרת מתוך נגינה של קבוצה .מלבד הפעולות והמוסיקה שנפיק ביחד ,קורים עוד המון דברים. האווירה מוציאה מהמשתתפים דברים שלא חלמו שייצאו מהם, במילים, בריקודים, בנגינה וביצירה. ייוצרו חיבורים בין אנשים, הקשבה ומרחב להביע ולהיפתח.

"המקל השלישי" הזה הוא מקל הקסם, וכשהוא מונף, ונוגע בקבוצה, הוא מפזר אבקת קסמים, שכמו בסרטים המצויירים,  מתעופפת על כולם והופכת את הרגעים הללו של הביחד, לחד פעמיים, והאנרגיה הייחודית  של הרגע נשארת עם המשתתפים גם אחרי הסדנא.